Jeg følte meg ikke like akseptert i gjengene til de skoleflinke fotballguttene. Eneste gjengen på skolen jeg føler meg akseptert i er den gjengen der folk Røyker, Snuser, Drikker, Vaper, Har slosskamper, er i kontakt med barnevern og politiet og som ikke gjør det bra på skolen.
Mamma og pappa liker ikke at jeg henger med den gjengen, å det forstår jeg jo. Men de tror det er lett å bli med i andre gjenger men de forstår ikke at det er vanskelig.
De vennene mine i gjengen min, de forstår meg og er der for meg hele tiden. De har hjulpet meg gjennom mye i livet.
Jeg gjør det selv dårlig på skolen, fikk 1.9 i snitt i 9 klasse å nå går jeg jo i 10 og skal snart på videregående.
De kan være ute til alt fra 12 til 3 på natta og noen kan hele natta, men jeg m være hjemme halv 11 i helger og 10 i uke dager. Jeg synes det er urettferdig å se på snap at vennene mine er ute sent på kveld/natta mens jeg må være hjemme.
Å nesten alle vennene mine er bare jenter, de eneste vennene mine som jeg er veldig trygg på er jenter. Å siden jeg er gutt så får jeg derfor ikke overnatte hos de siden de er et annet kjønn. Jeg synes det er så urettferdig at de kan overnatte hos hverandre så må jeg sitte hjemme alene og tenke på hvor gøy de har det. Det er ikke særlig gøy..
Å jeg skjønner ikke hvorfor jeg ikke skal kunne sove hos vennene mine bare siden de er et annet kjønn, vi kommer jo ikke til å ha sex eller noe sexuelt. Vi kommer bare til å ha vanelige overnattinger. Å når vi er flere på overnattinga så skjer det IHVERTFALL ikke noe sexuelt.
Å pappa tror jeg og vennene mine kommer til å begynne med narkotika etterhvert, selvom alle i gjengen hater narkotika inkl. Meg.
Å de stoler ikke på meg lenger. Jeg hater alt og griner hver eneste natt siden jeg hater livet. Hater å ha så overbeskyttende foreldre. Jeg er 14, ikke 8…
Krangla med mamma EN gang idag pågrunn av overnattingsproblemene og mamma trua med å gå til barnevernet imorra. Hun skjønner ikke hvem jeg er og hvordan livet mitt er. Jeg er ikke den hun tror jeg er. Jeg er ikke 8år gamle meg, jeg er blitt eldre, jeg har forandra meg og foreldre vet ikke alt.
Mamma & pappa tror jeg har forandra meg pågrunn av de, å joda, det har jg sikkert. Men er mye som er forandra som ikke har med de å gjøre.
Jeg holder meg bare vekke fra mamma & pappa & søstra mi som er 7, så mye som mulig for å ikke krangle. Vil bare vekk fra de litt. Vil ikke flytte til noen andre men jeg vet ikke hva jeg vil.